Rozdíl mezi pevnou a vlnitou lepenkou

Při vyslovení termínu krabice si všichni představíme něco jiného. Zatímco někteří ve slově vidí starou známou krabici na banány, někdo si představí krabici na boty a někteří i malé krabičky na léky. Co je ovšem důležité říci, všechny tyto krabice a krabičky mají společné pouze stejné označení. Pojďme se podívat na to, jak se tyto jednotlivé krabice liší.

Pevná nebo vlnitá lepenka? Záleží především na využití

Hlavní rozdíl mezi krabicí z vlnité lepenky nebo tzv. evlny spočívá především v jejím využití. Zatímco krabice z vlnité lepenky najdou svoje využití v potravinářském průmyslu, skladování anebo logistice, krabice z potahované kartonáže plní především estetickou funkci. 

Díky širokým možnostem zpracování a potahování lepenky z tohoto materiálu vyrobíme krabice na květiny, krabičky na šperky nebo krabice na oblečení. Vše v luxusním provedení doplněné dalšími doplňky jako satén uvnitř krabice, molitanové vložky anebo mašle. 

Naproti tomu se potahovaná kartonáž příliš nehodí právě na průmyslové využití. Technologické parametry lepenky a potahového papíru jsou nastavené tak, že má krabice omezenou nosnost a nesvědčí jí ani vlhko. Ovšem pro využití v potravinářství, například krabice na pralinky, zajišťujeme veškeré potřebné atesty a certifikace. 

Skládačky na jedno použití

Dalším typem krabiček, se kterými se setkáte, jsou tzv. skládačky. 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.